اخبار و رويداد ها

  آغاز نمايشگاه ملي فولاد با حضور معاون وزير و استاندار اصفهان

آغاز نمايشگاه ملي فولاد با حضور معاون وزير و استاندار اصفهان

نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معدن و صنایع وابسته با حضور دکتر کرباسیان معاون وزیر و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو) ، استاندار اصفهان، مدیر عامل مجتمع فولاد مبارکه، مدیر عامل مجتمع ذوب آهن اصفهان، فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، بختیاری مدیرمسوول هلدینگ رسانه ای دنیای اقتصاد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، رییس انجمن ریخته گری اصفهان، نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان، نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی و بسیاری از چهره های شاخص صنعت فولاد کشور در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان آغاز به کار کرد.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، مسوولان پس از شرکت در مراسم افتتاحیه، نمایشگاه را مورد بازدید قرار دادند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معدن و صنایع وابسته گفت: تحمیل مشکلات به فولادسازان کشور، به معنای تضعیف تولید ناخالص داخلی خواهد بود.
رسول محققیان با اشاره به فضای سخت رقابت به ویژه در دوران رکود و سال های گذشته، تصریح کرد: با این وجود مزیت های اقتصادی این صنعت در داخل کشور همچنان می تواند راهگشا و نقطه اتکای حرکت های بعدی باشد.
وی افزود: بخشی از مسایل پیش روی این صنعت از مشکلات درون صنعتی مانند بالا بودن هزینه تولید، آماده نبودن برای ورود به بازارهای جهانی، نیروی انسانی زیاد در مقابل بهره وری کم و میزان بهره وری انرژی نشأت می گیرد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان اظهار داشت: بیان مسایل و دغدغه ها و مشاهده عینی آن ها و نیز بررسی ویژگی ها و نیازها و لمس واقعیت آن در فضای نمایشگاه، این امکان را در اختیار همه مشارکت کنندگان، مسوولان، دست اندرکاران و تئوری پردازان این عرصه قرار می دهد که فراتر از معرفی و آشنایی با دستاوردها و خدمات، به لایه های عمیق تر این صنعت رسوخ کرده و نقاط ضعف و قوت را به صورت میدانی آسیب شناسی کنند. از این رو شرکت نمایشگاه های اصفهان امسال نیز با گردهم آوردن 93 مشارکت کننده از استان های مختلف کشور، برنامه ریزی سمینارهای جانبی، دعوت از مهمانان خارجی و ارتباط گیری با دانشگاهیان، انجمن ها و تشکل های تخصصی این بخش، چنین بستری را مهیا ساخته است.
گفتنی است نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته در تاریخ 12 تا 15 مرداد ماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در کنار پل تاریخی شهرستان برگزار می شود.
در این دوره 93 مشارکت کننده از استان های اصفهان، تهران، خراسان رضوی، مازندران و آذربایجان شرقی و یک مشارکت کننده خارجی از کشور هندوستان در فضایی به مساحت 8000 مترمربع به نمایش جدیدترین توانمندی های خود می پردازند.
حاضران در این نمایشگاه در زمینه های تولید فولاد، چدن و فلزات غیرآهنی، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی وابسته، تصفیه خانه های صنعتی و خدمات صنعت متالورژی و شکل دهی فلزات، معادن و انجمن ها، نشریات و مراکز علمی مرتبط فعالیت دارند.
شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، مجتمع ذوب آهن، فولاد هرمزگان، هلدینگ توکا فولاد، آتیه فولاد نقش جهان، صنایع ریخته گری سپاهان فولاد آتشگاه، شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال وبختیاری، فولاد امیرکبیر کاشان، شرکت صنایع ریخته گری اصفهان، مهندسی بین المللی فولادتکنیک، صنایع الکترواپتیک صا ایران و فولادین ذوب آمل از شاخص ترین مشارکت کنندگان این دوره نمایشگاه متالورژی و ریخته گری اصفهان هستند.
حضور شرکت فولاد مبارکه اصفهان با تمامی شرکت های اقماری و زیر مجموعه خود در قالب یک سالن یک هزار متری از جمله ویژگی های این دوره از نمایشگاه است. همچنین دو سمینار تخصصی در حاشیه نمایشگاه برگزار می شود.
این نمایشگاه طی ساعات بازدید 16 تا 22 میزبان متخصصان، دست اندرکاران و علاقمندان این صنعت خواهد بود. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر