اخبار و رويداد ها

  در سه ماهه ابتداي امسال صورت گرفت/ توليد بيش از يك ميليون تن فولاد در ايران

در سه ماهه ابتداي امسال صورت گرفت/ توليد بيش از يك ميليون تن فولاد در ايران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور (ایمیدرو) اظهار کرد: شرایط رشد تولید فولاد در کشور وضعیت مطلوبی را طی می کند و طبق نقشه جامع فولاد، این روند باید به صادرات 14 میلیون تن فولاد در سال دست یابد.  
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، دکتر مهدی کرباسیان در مراسم گشایش نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته که شب گذشته 12 مرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار شد، افزود: با وجود همه مشکلات از جمله رکود اقتصادی، در سال گذشته رکود تاریخی صادرات فولاد ایران با حجم 4 میلیون تن رقم خورد.
وی تأکید کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری بیش از یک میلیون تن صادرات فولاد و 7 میلیون تن صادرات محصولات معدنی مانند مس و سنگ آهن از کشور صورت گرفته است.
وی با ابراز امیدواری از این روند رشد، گفت: در زمینه تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعت فولاد در کشور از جمله ایجاد ورق های آج دار در چند سال اخیر حرکت های قابل توجهی در کشور انجام گرفته اما برای ادامه روند رو به رشد صادرات فولاد باید قیمت تمام شده قابل رقابت باشد.
به گفته وی، شرایط کشور اکنون ایجاب می کند که به سمت جذب سرمایه گذاری های خارجی با رویکرد ورود تکنولوژی تولید حرکت کنیم.
کرباسیان اعلام کرد: در حوزه تولید آهن اسفنجی دیگر نیازی به خارج از کشور نخواهیم داشت چراکه در سال جاری بیش از 7 طرح فولادی تولید آهن اسفنجی در سفیددشت، نیریز، سبزه وار و میانه به بهره برداری می رسد و 4 میلیون تن به ظرفیت تولید آهن اسفنجی کشور اضافه می شود.
وی خاطرنشان کرد: با اکتشافات جدیدی که برای کشف معادن سنگ آهن در کشور انجام شده، تا پایان سال جاری 50 درصد به ذخایر کشف شده سنگ آهن ایران اضافه می شود.
وی اعلام کرد: تا پیش از این در بخش تولید فولاد مقام پانزدهم جهان را داشتیم اما در سال جاری با وجود همه مسایل و مشکلات به رتبه 14 ارتقا یافته و در ادامه نیز می توانیم جایگاه بسیار بهتری کسب کنیم.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر