اخبار و رويداد ها

  رونق نهمين نمايشگاه بين المللي متالكس، بازتابي روشن از توسعه صنعت فولاد

رونق نهمين نمايشگاه بين المللي متالكس، بازتابي روشن از توسعه صنعت فولاد

نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته که با حضور 93 مشارکت کننده داخلی و خارجی از 12 مرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز به کار کرده بود، 15 مرداد ماه به کار خود پایان داد.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور دکتر مهدی کرباسیان معاون وزیر و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی(ایمیدرو)، استاندار اصفهان، مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه، مدیر عامل مجتمع ذوب آهن اصفهان، مهندس فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، دکتر بختیاری مدیرمسوول هلدینگ رسانه ای دنیای اقتصاد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، رییس انجمن ریخته گری اصفهان، نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان، نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی و بسیاری از چهره های شاخص صنعت فولاد کشور و اصحاب رسانه برگزار شد.
در این مراسم همچنین یک هیأت تجاری 20 نفره از کشور عمان به سرپرستی "محمود بن سالم بن محمد السعدي" رییس اتاق بازرگانی کشور عمان شعبه جنوب باطنه نیز حضور داشتند که پس از شرکت در مراسم، به بازدید مفصل از نمایشگاه پرداختند.
حضور برندها و مجموعه های شناخته شده صنعت فولاد از استان های اصفهان، تهران، خراسان رضوی، مازندران و آذربایجان شرقی و یک مشارکت کننده خارجی از کشور هندوستان، نشان از غنای کیفی این نمایشگاه داشت. مجموعه هایی چون فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن اصفهان، فولاد هرمزگان، هلدینگ توکا فولاد، آتیه فولاد نقش جهان، صنایع ریخته گری سپاهان فولاد آتشگاه، شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری، فولاد امیرکبیر کاشان، شرکت صنایع ریخته گری اصفهان، مهندسی بین المللی فولاد تکنیک، صنایع الکترواپتیک صا ایران و فولادین ذوب آمل از شاخص ترین مشارکت کنندگان نمایشگاه امسال بودند.
حضور تمام قد فولاد مبارکه در نمایشگاه
از نکات بارز نمایشگاه این دوره می توان به افزایش فضای اختصاص یافته به مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به متراژ یک هزار متر مربع در قالب سالن شیخ بهایی اشاره کرد. حضور فولاد مبارکه در یک سالن اختصاصی و به همراه تمامی زیر مجموعه ها و شرکت های اقماری خود برای اولین بار در نمایشگاه های داخلی کشور اتفاق افتاد.
هلدینگ توکافولاد، فولاد هرمزگان، ایریسا، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد سپید دشت، فولاد صبا، آتیه فولاد نقش جهان و شرکت فولاد متیل از جمله زیرمجموعه های فولاد مبارکه هستند که در این نمایشگاه به معرفی و عرضه توانمندی های خود پرداختند.
فولاد مبارکه در این حضور تلاش کرد، تمامی مسوولیت ها و فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی خود را نیز به نمایش بگذارد. اختصاص غرفه ای به تیم فولاد مبارکه سپاهان نیز در راستای همین هدف بود. در روز سوم نمایشگاه، سرمربی، کادر فنی و بازیکنان تیم سپاهان با حضور در غرفه این باشگاه در جمع هواداران خود حضور یافتند.
یکی دیگر از نکات شاخص این دوره، افزایش حضور شرکت کنندگان بخش تجهیزات و قطعات مرتبط با صنعت فولاد و ریخته گری به شمار می آید. همچنین به اذعان مشارکت کنندگان، حضور بازدیدکنندگان متخصص در این رویداد چهار روزه قابل توجه بود.
از دیگر ویژگی های نهمین سال برگزاری نمایشگاه بین المللی فولاد اصفهان، برگزاری همایش های تخصصی در حاشیه این نمایشگاه همچون سال های گذشته بود. در روز دوم این نمایشگاه همایش "آنالیز خرابی بیرینگ ها" و در روز سوم سمینار فنی شرکت "ناچی و ان تی ان ژاپن" و معرفی محصولات این شرکت در سالن همایش های محل برگزاری نمایشگاه های استان اصفهان برگزار شد.
با توجه به هماهنگی ها و رایزنی های انجام شده از اواخر سال گذشته با انجمن آهن و فولاد ایران پیشنهاد شد این نمایشگاه در دوره آینده با مشارکت مستقیم شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان و انجمن آهن و فولاد ایران برگزار شود. در ضمن پیشنهاد شد از شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی سمپوزیوم فولاد نیز دعوت شود که در این نمایشگاه، شرکت کنند. که در صورت تحقق این امر صد در صد بر بر غنای نمایشگاه اصفهان افزوده خواهد شد.
با توجه به پیشرفت مراحل ساخت پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، قریب به اتفاق مسوولان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه، اعلام کردند که امیدوارند دور آتی این نمایشگاه در محل جدید نمایشگاه های استان و در محل پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان برپا شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر